KANCELARIA ADWOKACKA MECENASA

PATRYKA RIEDEL


Lokalizacja Kancelarii:

- ul. Mariacka 4, 40-013 Katowice;

- ul. Zamkowa 7, 44-300 Wodzisław Śląski

- ul. Podhalańska 31, 44-335 Jastrzębie-Zdrój;


Telefon: 500 045 725

Email: adwokat.riedel@gmail.com

   

 

   Adwokat Patryk Riedel Specjalizuje się w:                                       

   -  Sprawach o rozwód i separacje;
   -  Prawie Rodzinnym;
   -  Prawie Karnym;

   -  Sprawach z ZUS;
   -  Szkodach Górniczych.

Adwokat, to coś więcej niż prawnik. Oprócz studiów prawniczych musi odbyć praktykę w adwokaturze zwaną aplikacją adwokacką i zdać egzamin końcowy. Wykonywać zawód adwokata mogą jedynie osoby wpisane na listę adwokatów sporządzaną przez okręgową radę adwokacką. 

Adwokat  (z łacińskiego „Advocare”- wzywać na pomoc),  jest osobą, która pomaga ludziom w zakresie posługiwania się prawem. Usługi adwokackie to: porady prawne, pomoc w sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu aktów prawnych oraz reprezentowanie poszczególnych osób (np., oskarżonych lub chcących się rozwieść) przed sądami i urzędami.

Od najdawniejszych czasów wspólnoty ludzkie tworzyły normy życia społecznego, zwane później prawem. Na przestrzeni wieków prawo poszczególnych państw, rozrosło się tak, iż dotyczy obecnie wielu sytuacji życiowych. Co więcej, skomplikowało się na tyle, że człowiek zmuszony posłużyć się nim, nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie. Osobą, która mu w tym pomoże jest adwokat. 

Aktualnie Mecenas Patryk Riedel prowadzi kancelarie, w Katowicach, Wodzisławiu Śląskim i Jastrzębiu-Zdroju.

Adwokat Patryk Riedel jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, Uniwersytetu Wrocławskiego który ukończył w 2011 roku. Wpisany na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach w której odbył aplikację adwokacką podczas której zdobył wszechstronną praktykę i wysokie kwalifikacje dzięki którym świadczy profesjonalne usługi prawne na wysokim poziomie. Zanim założył kancelarię, to przeszłości pracował w 4 kancelariach adwokackich oraz współpracował na stałe z dwoma dwoma innymi, co pozwoliło mu na zdobycie doświadczenia zawodowego wymaganego do wykonywania zawodu adwokata. 

Najważniejsze dla mecenasa jest indywidualne podejście do klienta oraz zaangażowanie w prowadzoną sprawę ponieważ lubię swoją pracę, czego nie ukrywa.

Mecenas udziela się społecznie, aktualnie jest przewodniczącym rady Fundacji ,,Vox Cordis" - Fundacja Vox Cordis oraz prowadzi bloga poświęconego tematyce spraw o rozwód - Blog Rozwodowy . 

Jego zainteresowania aktywne spędzanie wolnego czasu, w szczególności wędrówki górskie.Adwokat Katowice, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik