SPECJALIZACJA KANCELARII TO: 

Sprawy o Rozwód i Separacje
Prawo Rodzinne i Opiekuńcze
Sprawy z ZUS
Odszkodowanie za szkody górnicze
Prawo Karne

ADRES:
ZAMKOWA 7
44-300 WODZISŁAW ŚLĄSKI


TELEFON CZYNY OD 8:00 DO 17:00
KACELARIA:+48 500 045 724EMAIL
adwokat.riedel@gmail.com

CZTERY POWODY DLA KTÓRYCH POTRZEBUJESZ PADWOKATA :
1. FACHOWA I RZETELNA POMOC;
2. ZMNIEJSZENIE STRESU;
3. UNIKNIĘCIE BŁĘDÓW;
4. PEWNOŚĆ I SPOKÓJ DUCHA; 

§ § § 
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE! § § §

Adwokat Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik. 

 
Zadzwoń do nas+48 500 045 724

PORADY ONLINE I AKTUALNOŚCI

W myśl nowych przepisów, zawieszone kary pozbawienia wolności mają być grzywnami lub zmodyfikowanymi karami ograniczenia wolności. Wspomniane zmiany dotyczą prawie wszystkich przepisów dotyczących stosowania warunkowego zawieszenia wykonania kary. Aktualnie, warunkowe zawieszenie wykonania kary może być stosowane tylko i wyłącznie w odniesieniu do kary izolacyjnej. Wcześniej instrument ten stosowano także w odniesieniu do kar grzywny i ograniczenia wolności. Warunkowo można zawiesić tylko taką karę izolacyjną, której czas nie przekracza jednego roku. Przy czym, w chwili popełnienia czynu sprawca nie jest skazany na pozbawienie wolności. Okres próby, czyli czas w jakim zawieszone jest wykonanie kary, wynosi obecnie od roku do 3 lat. Wyjątek stanowią tu młodociani i sprawcy, którzy popełniają przestępstwo przemocy na osobach wspólnie zamieszkujących. Dla nich okres próby wynosi od 2 do 5 lat. Jedni i drudzy podlegają również obligatoryjnemu dozorowi. Od powyższej reguły można odstąpić jedynie wtedy, gdy istnieje uzasadnienie zastosowania tzw. nadzwyczajnego złagodzenia kary. Instytucja ta pozwala warunkowo zawiesić karę więzienia do lat pięciu na czas próby, który może wynosić nawet 10 lat......

Kodeks rodzinny i opiekuńczy nie reguluje zbyt ściśle zasad naprzemiennej opieki nad dzieckiem. Wobec tego, opieka taka orzekana jest przez sądy jeśli uznają to za uzasadnione. Naprzemienna opieka nad dzieckiem polega na jego naprzemiennym przebywaniu u jednego i drugiego rodzica. Opiekę taką orzeka się po rozwodzie lub rozpadzie związku nieformalnego. Konkretnie rzecz biorąc, dziecko przebywa tyle samo czasu u każdego z rodziców, na przykład dwa tygodnie u mamy i taty na zmianę. Po rozwiązanie to sięga się głównie w zamożnych krajach, takich jak USA czy Skandynawia. Zdarza się i tak, że rodzice nabywają dom, w którym przebywa dziecko, a oni wprowadzają się tam na zmianę......


Podjęcie decyzji o rozwodzie to bardzo trudny i dramatyczny moment w życiu każdego człowieka, będącego w związku małżeńskim. Niesie zarówno skutki dla samych małżonków jak i dla wspólnych małoletnich dzieci stron. Niniejszy artykuł skupia się na aspektach prawnych jakie wiąże ze sobą orzeczenie rozwodu. Jeżeli już zdecydujemy się na rozwód należy ustalić w jakim trybie to nastąpi, czy chcemy rozwodu bez orzekania o winie, czyli za porozumieniem stron; bądź czy wnosimy o rozwód z winy drugiego małżonka. Istnieją zatem 3 możliwości orzeczenia rozwodu......

Przymusowe leczenie odwykowe jako forma pomocy osobom uzależnionym od alkoholu

 

Przymusowe leczenie odwykowe, to forma pomocy proponowana osobom, które nie posiadają wewnętrznej motywacji do wyjścia z nałogu. Mówiąc wprost, same nie chcą się leczyć, a przekonania o swoim problemie nabierają w trakcie leczenia narzuconego przez inne osoby. Nabierają lub nie, bo przymusowe leczenie odwykowe nie zawsze przynosi pożądane efekty.

ZAKRES DZIAŁANIA

» Qui non appellat, approbare videtur sententiam « — kto się nie odwołuje, ten akceptuje wyrok

Rozwód i separacja

Wszelkiego rodzaju pomoc prawna przy rozwodach i separacjach, ...

 

Prawo cywilne

Sprawy o zapłatę, zadośćuczynienie, odszkodowania, ochrona dóbr, ...

 

Prawo spadkowe

Stwierdzenie nabycia spadku, przyjęcie lub odrzucenie spadku, dział spadku, ...

 

Prawo administracyjne

Reprezentowanie w sprawach administracyjnych przed urzędami, ...

 

Prawo rodzinne i opiekuńcze

Rozwód i separacja, alimenty, ustalenie, zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie kontaktów z dzieckiem, rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka, ...

 

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Dochodzenie wynagrodzenia za pracę, wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, przywrócenie do pracy, dochodzenie odszkodowania, ...

 

Prawo karne oraz karne wykonawcze

Obrona osób podejrzanych i oskarżonych w postępowaniu przygotowawczym oraz postępowaniu sądowym, sporządzanie pism procesowych, apelacji, zażaleń, ...

 

Prawo gospodarcze i handlowe

Sądowe dochodzenie roszczeń od podmiotów gospodarczych, sporządzanie i opiniowanie umów gospodarczych, uczestniczenie w negocjacjach i rokowaniach, ...

  

Oceny

Tak oceniaj nas nasi klienci

Bardzo polecam Pana Adwokata Patryka Riedla! Wspaniały człowiek i świetny fachowiec. Udzielił rzeczowej porady prawnej i wytłumaczył przystępnym językiem. Dzięki pomocy Pana Mecenasa udało mi się rozwiązać trudną sprawę. Dziękuję Panu serdecznie i raz jeszcze polecam.

Ocena 5/5 na google.pl

Pan Patryk prowadził mój rozwód. Żona podała mnie o wysokie alimenty a Pan Patryk założył sprawę o rozwód i wstrzymał alimenty. Potem w rozwodzie znowu chciała alimentów i jeszcze wyższych niż wcześniej! Poszedłem do Pana Patryka i powiedział że nie ma szans żeby w jej sytuacji dostała odemnie alimenty. Powiedział że się postara w tej sprawie żeby tak nie było, no i się sprawdziło :) Nie rzucał słów na wiatr. Mogę z czystym sumieniem polecić jego usługi.

Ocena 5/5 na google.pl

Mecenas się zna na rozwodach nie ma co. Żona w rozwodzie chciała alimenty na synka i pozbawić mnie władzy rodzicielskiej. Miałem płacić na niego ale widzieć mi go nie dawała. Skończyło się tak że mam taką samą władze rodzicielską co szanowna małżonka, a na synka place tyle ile chciałem. Rewelacyjny był na sali prawnik drugiej strony nie wiedział co mu odpowiadać. Miałem farta że na niego trafiłem, ale polecił mi go kolega. Warto wydać trochę kaski bo to na przyszłość inwestycja jednak jest. POLECAM wszystkim !!!

Ocena 5/5 na google.pl


    W czym może Ci pomóc Adwokat, którego siedziba mieści się w miastach: Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój oraz Rybnik? Adwokat    Patryk Riedel specjalizuje się w kilku dziedzinach prawa. Głównym celem działania jest udzielenie pomocy prawnej osobom mającym   problemy odnośnie tych gałęzi prawa. W pierwszej kolejności oferowana jest pomoc prawna w celu uzyskania najlepszego     rozwiązania. W związku z powyższym Kancelaria Adwokacka podejmuje się prowadzenia spraw, udziela porad prawnych               oraz sporządza pisma Sądowe w zakresie:

    - Spraw o Rozwód i Separacje;
    - Prawa Rodzinnego i Opiekuńczego;
    - Odszkodowań za Szkody Górnicze;
    - Spraw z ZUS;
    - Spraw Karnych.

  Z naszym klientami wspólnie ustalamy najlepszą strategię działania w danej sprawie, wybierając najefektywniejsze, najbardziej obiektywne oraz korzystne rozwiązanie. Szczegółowa specjalizacja w danych dziedzinach prawa wskazanych powyżej oraz wieloletnie doświadczenie pozwala na jak najszybszą i skuteczną metodę rozwiązania  sprawy lub danego problemu prawnego. Adwokat  (z łacińskiego: „Advocare”- wzywać na pomoc),  jest osobą, która pomaga ludziom w zakresie posługiwania się prawem.

  Bardzo duży nacisk kładziemy na sposób współpracy z klientami. W zależności od tego, ile czasu należy poświęcić na rozwiązanie danego zagadnienia prawnego, stopnia zawiłości oraz skomplikowania danej sprawy, ustal się w stosunku do tego odpowiednią kwotę honorarium wynagrodzenia adwokata. W wycenie uwzględnia się oczywiści możliwości finansowe klientów. Wynagrodzenie może być płacone w ratach.  Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej lub porady adwokata, to dobrze trafiłeś.

  Część porad prawnych znajduje się na naszej stronie w zakładce zatytułowanej porady online. Jeżeli nie znajdziesz tam odpowiedzi na Twoje pytanie zapraszamy Cię do umówienie się na wizytę z adwokatem Patrykiem Riedel. Istnieje możliwość udzielenia porady prawnej telefonicznie oraz za pomocą poczty elektronicznej.

  Zadzwoń i umów się na spotkanie (tel.: 500 034 724). Adwokat Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik.

  Kancelaria Adwokacka Adwokata Patryka Riedel współpracuje psychologami dziecięcymi, biegłymi sądowymi, detektywami, tłumaczami, notariuszami oraz innymi specjalistami, którzy pomogą w rozwiązaniu danego problemu prawnego.
   
  Do najczęstszych form pomocy prawnej Adwokata w Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu-Zdroju oraz Rybniku należą:

  - reprezentacja klientów przed sądami, organami ścigania oraz urzędami;
  - sporządzanie pism procesowych oraz pozasądowych;
  - udzielanie porad prawnych oraz sporządzania opinii prawnych;
  - prowadzenie negocjacji;
  - pomoc w pozasądowymi sposobami rozwiązania sprawy.

  W związku ze świadczeniem pomocy prawnej adwokata obowiązuje tajemnica adwokacka, w związku z powyższym żadne przekazane przez Ciebie informacje, ani dokumenty nie trafią do osób trzecich.
  Zapraszamy do kontaktu oraz ewentualnego umówienia się na wizytę z Adwokatem Patrykiem Riedel w jednej z Kancelarii które mieszczą się w miastach: Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój oraz Rybnik.
  Zadzwoń i umów się na spotkanie (tel.: 500 034 724).

        Adwokat Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik

         Rozwód, Separacja, Prawo Rodzinne, Alimenty, Władza Rodzicielska, Odszkodowanie za Szkody Gónicze.